Szybkie i ekonomiczne szalowanie

AluDEK firmy RINGER– najszybszy system modułowych deskowań stropowych na rynku

Koszty w branży budowlanej rosną? Austriacka firma RINGER GmbH opracowała oszczędzający czas i koszty, system deskowań stropowych, który w niezależnym badaniu porównawczym został niedawno uznany za najszybszy system na rynku. Pod koniec października 2022 roku, system ten będzie można zobaczyć podczas trwania targów Bauma w Monachium.

Rodzinna firma Ringer z Górnej Austrii, od dziesięcioleci znana jest w branży ze swoich innowacyjnych rozwiązań, w zakresie konstrukcji rusztowań i szalunków. Dzięki wysokiemu ukierunkowaniu na klienta, RINGER należy dziś do gigantów branżowych w Austrii i Europie.

Wydajność na budowie

Innowacyjny system AluDEK firmy RINGER, łączy zalety modułowego systemu deskowań stropowych, z zaletami tradycyjnego systemu stropowego. Składa się tylko z trzech głównych komponentów: panelu aluminiowego o wymiarach 1,35×1,35m (1,82m2), z wysokiej jakości sklejką 12mm, głowicy AluDEK do wszystkich zastosowań (obszarów krawędzi, łączeń i narożników) oraz podpór 20 kN zgodnie z normą EN1065.

Niewielka waga wynosząca zaledwie 16kg/m2, umożliwia szybki i bezpieczny montaż z ziemi. Montaż jest bardzo prosty: panele montowane są z jednej strony na głowicy AluDEK, podnoszone za pomocą prętu montażowego i zawieszane na kolejnej głowicy.

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności

Małe powierzchnie kompensacyjne i ściany są elastycznie wypełniane kompatybilnymi płytami szalunku ściennego AL2000 oraz szynami wyrównującymi i płytami szalunkowymi 3S firmy RINGER. Dzięki temu możliwa jest szybka realizacja każdego planu kondygnacji- dla stropów o grubości do 35 cm bez dodatkowego podparcia. Przy odpowiednim, dodatkowym podparciu, istnieje możliwość realizacji grubszych stropów.

Demontaż, czyszczenie i przechowywanie również przebiegają szybko i sprawnie. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że AluDEK jest jednym z najbardziej ekonomicznych systemów modułowych deskowań stropowych pod względem wielkości transportu. Systemy RINGER są zoptymalizowane pod kątem łatwej obsługi i maksymalnej wydajności.

Najszybszy wśród modułowych systemów szalunków stropowych

Renomowany „Instytut Zarządzania Czasem i Doradztwa Budowlanego” w Neu-Isenburgu (Niemcy, www.betriebsberatung-bau.de) ocenił 18 systemów szalunków stropowych, na różnych rzutach oraz wysokościach pomieszczeń i opublikował wyniki w swoim aktualnym poradniku. 

Za wyjątkiem jednego wariantu zabudowy, w którym RINGER AluDEK był równie szybki jak konkurencja, AluDEK okazał się zdecydowanie najszybszym systemem we wszystkich kategoriach. Nawet w porównaniu ze zdobywcą drugiego miejsca, AluDEK nadal utrzymywał średnią przewagę na poziomie 10 %.*

  •  montaż i demontaż najszybszego planu piętra w granicach 0,14h/m2
  • średnio tylko 0,19h/m2

Wyjątkowa wydajność systemu RINGER jest doceniana zarówno przez klientów w kraju, jak i za granicą. Dyrektor sprzedaży Thomas Ringer jest zadowolony, ale nie zaskoczony: “firma RINGER jest austriackim liderem w branży szalunków i rusztowań, silną firmą rodzinną, która dotrzymuje obietnic.” Zawsze chodzi o znalezienie przemyślanych rozwiązań, które sprawią, że praca na budowie będzie szybsza i bardziej efektywna. Dzięki innowacyjnemu systemowi AluDEK, firma RINGER osiągnęła duży i trwały sukces.

System AluDEK firmy RINGER można zobaczyć w centrum szkoleniowym w Regau oraz w dniach 24-30 października 2022 r., na targach Bauma w Monachium, hala B3, stoisko 339.

Przypis:

*Źródło: Arbeitszeit-Richtwerte im Hochbau (ARH), Handbuch Arbeitsorganisation Bau „Schalarbeiten/Systemschalung Decken 2022“, Zeittechnik-Verlag (https://ztv-shop.de)

udostępnij: